bałtycka klinika stomatologii kosmetycznej

Aparaty ortodontyczne stałe

Aparat ortodontyczny -  służy do przywracania właściwego, fizjologicznego zwarcia między szczęką a żuchwą, wyrównywaniu i właściwym ustawianiu zębów w łukach zębowych, leczeniu wad zgryzu. Istnieją aparaty ruchome oraz stałe. Stosuje się odpowiednio do wady pacjenta.

 

Aparat ortodontyczny stały metalowy

sopot-kwiecien-074.jpgAparat składa się z metalowych zamków, które służą do umiejscowienia łuku. Łuk przywiązuje się do zamków ligaturami metalowymi, bądź kolorowymi, elastycznymi gumeczkami. Ligatury oraz łuki zmieniane są na każdej wizycie kontrolnej. Zamki przykleja się do zębów za pomocą specjalnych klejów.

Sama obecność aparatu stałego na zębach nie powoduje ich uszkodzenia. Jedynie zaniedbania higieniczne mogą być przyczyną odkładania się płytki nazębnej wokół obrzeży zamków, co w konsekwencji powoduje odwapnienia szkliwa, a co za tym idzie próchnicę.

 

 
Aparat stały złoty - bezuczuleniowy i bakteriobójczy - zamek o pięknym ,ciepłym,złotym zabarwieniu.

lipiec-2008-071.jpg

 

 

Aparat ortodontyczny stały kosmetyczny

 

  • zamki Inspire – najwyższej klasy zamki amerykańskie wykonane z kryształków szafiru, całkowicie przezierne
  • zamki Clarity – zlewające się z kolorem zęba zamki o mlecznym zabarwieniu. Posiadają metalową szczelinę do umiejscowienia drutu

 

 

Aparat ortodontyczny samoligaturujący

P1010041.jpgDelikatniejsze zamki sprawiają, że ból podczas leczenia i przesuwania zębów jest mniejszy.W technice tej zamiast gumek jest specjalna zasuwa,która umożliwia lepsze przesuwanie zębów. Mniejsza ilość wizyt sprawia, że jest on szczególnie polecany pacjentom mieszkającym za granicą. Teraz także w wersji kosmetycznej! Stosujemy zamki Damon 3 oraz smart clip 3M.

 

 

Aparat ortodontyczny fragmentaryczny

aparat-staly-kosmetyczny-zamykanie-diastemy.jpgstosowany u dzieci z uzębieniem mieszanym, u dorosłych, gdy korekty wymaga tylko część zębów, u dorosłych w przygotowaniu przedprotetycznym lub przedimplantologicznym, gdy mamy już braki zębowe

 

 

Aparat TFBC

Aparat TFBC jest rodzajem precyzyjnego zawiasu służącego do wysuwania cofniętej lub zbyt małej dolnej szczęki. Aparat znajduje zastosowanie w leczeniu tyłozgryzów.

 

Zawias Herbsta

Zawias Herbsta jest aparatem stałym dwuszczękowym. System rurek i zawiasów teleskopowych powoduje wielomiesięczne wysunięcie szczęki dolnej. Aparat stosowany jest u dzieci, młodzieży oraz dorosłych pacjentów z tyłozgryzami. Zawias powoduje poprawę rysów twarzy i zgryzu, a u wielu pacjentów jest alternatywą do usuwania zębów w szczęce górnej.

 

Aparat ortodontyczny Hassa

Aparat ortodontyczny stosowany głównie u dorosłych do poszerzenia zwężonej szczęki,jest to alternatywa dla leczenia z ekstrakcjami

czerwiec-2007-104.jpg P1010045.jpg P1010020.jpg
P1010022.jpg P1010017.jpg  

 

Aparat ortodontyczny stały grubołukowy

Aparat stały grubołukowy podniebienny typu Hyrax służy do poszerzania zwężonych szczęk u dzieci i młodzieży

P1010026.jpg P1010027.jpg  

 

Maska twarzowa

P1010033.jpgto wyciąg doprzedni-służy do wysuwania górnych zębów lub całej szczęki ku przodowi

 

 Powiązane pozycje